RMCF1210FT6M20
Mfr.Part #
RMCF1210FT6M20
Description
RES 6.2M OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Resistance :
6.2mOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm