RMCF1210FT6M04
Mfr.Part #
RMCF1210FT6M04
Description
RES 6.04M OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
333mW
Resistance :
6.04MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
330mW
Construction :
RECTANGULAR
RMCF
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height :
711.2μm
Datasheets
RMCF1210FT6M04
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6M04
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.04MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C