RMCF1210FT6K49
Mfr.Part #
RMCF1210FT6K49
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
6.49kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Published :
yes
Datasheets
RMCF1210FT6K49
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6K49
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.49kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C