RMCF1210FT6K34
Mfr.Part #
RMCF1210FT6K34
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
6.34kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
333mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Height :
711.2μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
RMCF1210FT6K34
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6K34
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.34kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C