RMCF1210FT6K04
Mfr.Part #
RMCF1210FT6K04
Description
RES 6.04K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
6.04kOhm
RMCF
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
333mW
Datasheets
RMCF1210FT6K04
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT6K04
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.04kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C