RMCF1210FT69R8
Mfr.Part #
RMCF1210FT69R8
Description
RES 69.8 OHM 1% 1/2W 1210
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Width :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height :
711.2μm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
69.8Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RMCF1210FT69R8
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT69R8
RMCF Series, Thick Film, 69.8Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C