RMCF1210FT698R
Mfr.Part #
RMCF1210FT698R
Description
RES 698 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
698Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
330mW