RMCF1210FT681R
Mfr.Part #
RMCF1210FT681R
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
681Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RMCF1210FT681R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT681R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 681Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C