RMCF1210FT681K
Mfr.Part #
RMCF1210FT681K
Description
RES 681K OHM 1% 1/2W 1210
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Composition :
Thick Film
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
681kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm