RMCF1210FT680R
Mfr.Part #
RMCF1210FT680R
Description
RES 680 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
680Ohm
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C