RMCF1210FT665K
Mfr.Part #
RMCF1210FT665K
Description
RES 665K OHM 1% 1/2W 1210
yes
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
330mW
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
665kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
EAR99
Datasheets
RMCF1210FT665K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT665K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 665kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C