RMCF1210FT64R9
Mfr.Part #
RMCF1210FT64R9
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
64.9Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W