RMCF1210FT64K9
Mfr.Part #
RMCF1210FT64K9
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/2W 1210
2
Max Power Dissipation :
333mW
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
711.2μm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9kOhm
Mount :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RMCF1210FT64K9
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT64K9
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 64.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C