RMCF1210FT649K
Mfr.Part #
RMCF1210FT649K
Description
RES 649K OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
649kOhm
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
333mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Published :
Datasheets
RMCF1210FT649K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT649K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 649kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C