RMCF1210FT63R4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMCF1210FT63R4
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
63.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thick Film
Power Rating :
330mW
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Height :
711.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Series :
RMCF
Published :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
500mW