RMCF1210FT63K4
Mfr.Part #
RMCF1210FT63K4
Description
RES 63.4K OHM 1% 1/2W 1210
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
63.4kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
RMCF
Datasheets
RMCF1210FT63K4
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT63K4
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 63.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C