RMCF1210FT634R
Mfr.Part #
RMCF1210FT634R
Description
RES 634 OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
330mW
Composition :
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
634Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
2
Datasheets
RMCF1210FT634R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT634R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 634Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C