RMCF1210FT620R
Mfr.Part #
RMCF1210FT620R
Description
RES 620 OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
620Ohm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
330mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RMCF1210FT620R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT620R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 620Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C