RMCF1210FT620K
Mfr.Part #
RMCF1210FT620K
Description
RES 620K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
620kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF1210FT620K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT620K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 620kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C