RMCF1210FT61K9
Mfr.Part #
RMCF1210FT61K9
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/2W 1210
ROHS3 Compliant
Height :
711.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
61.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C