RMCF1210FT619K
Mfr.Part #
RMCF1210FT619K
Description
RES 619K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
333mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
619kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
711.2μm
Datasheets
RMCF1210FT619K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT619K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 619kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C