RMCF1210FT60R4
Mfr.Part #
RMCF1210FT60R4
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
500mW