RMCF1210FT604R
Mfr.Part #
RMCF1210FT604R
Description
RES 604 OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
604Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
330mW
RMCF
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
1210 (3225 Metric)
Datasheets
RMCF1210FT604R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT604R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 604Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C