RMCF1210FT5M36
Mfr.Part #
RMCF1210FT5M36
Description
RES 5.36M OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
5.36MOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W