RMCF1210FT5M10
Mfr.Part #
RMCF1210FT5M10
Description
RES 5.1M OHM 1% 1/2W 1210
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.1mOhm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RMCF1210FT5M10
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT5M10
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.1MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C