RMCF1210FT57R6
Mfr.Part #
RMCF1210FT57R6
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
57.6Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W