RMCF1210FT576R
Mfr.Part #
RMCF1210FT576R
Description
RES 576 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Resistance :
576Ohm