RMCF1210FT56K0
Mfr.Part #
RMCF1210FT56K0
Description
RES 56K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
2
Resistance :
56kOhm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W