RMCF1210FT51R0
Mfr.Part #
RMCF1210FT51R0
Description
RES 51 OHM 1% 1/2W 1210
EAR99
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Automotive AEC-Q200
Height :
711.2μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C