RMCF1210FT4R64
Mfr.Part #
RMCF1210FT4R64
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
4.64Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount
Datasheets
RMCF1210FT4R64
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4R64
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.64Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C