RMCF1210FT4R02
Mfr.Part #
RMCF1210FT4R02
Description
RES 4.02 OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
4.02Ohm
Mount :
Surface Mount
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C