RMCF1210FT4M99
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M99
Description
RES 4.99M OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
No
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Resistance :
4.99MOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RMCF1210FT4M99
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4M99
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.99MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C