RMCF1210FT4M64
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M64
Description
RES 4.64M OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.64MOhm
1210 (3225 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Series :
RMCF
Datasheets
RMCF1210FT4M64
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4M64
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.64MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C