RMCF1210FT4M53
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M53
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/2W 1210
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.53MOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF1210FT4M53
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4M53
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.53MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C