RMCF1210FT4M42
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M42
Description
RES 4.42M OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Resistance :
4.42MOhm
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RMCF1210FT4M42
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4M42
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.42MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C