RMCF1210FT4M22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M22
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.22M OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RMCF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
330mW
Number of Terminations :
2
Resistance :
4.22MOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W