RMCF1210FT4K64
Mfr.Part #
RMCF1210FT4K64
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
4.64kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Thick Film
Max Power Dissipation :
333mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF1210FT4K64
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4K64
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.64kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C