RMCF1210FT4K32
Mfr.Part #
RMCF1210FT4K32
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Height :
711.2μm
Resistance :
4.32kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
RMCF
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
333mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
20 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RMCF1210FT4K32
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4K32
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C