RMCF1210FT4K30
Mfr.Part #
RMCF1210FT4K30
Description
RES 4.3K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3kOhm