RMCF1210FT4K22
Mfr.Part #
RMCF1210FT4K22
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
20 Weeks
Depth :
2.5mm
Resistance :
4.22kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Military Standard :
Not
Datasheets
RMCF1210FT4K22
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT4K22
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.22kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C