RMCF1210FT47R0
Mfr.Part #
RMCF1210FT47R0
Description
RES 47 OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
No
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Resistance :
47Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW