RMCF1210FT475K
Mfr.Part #
RMCF1210FT475K
Description
RES 475K OHM 1% 1/2W 1210
1210 (3225 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
333mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
475kOhm
Tin
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm