RMCF1210FT470R
Mfr.Part #
RMCF1210FT470R
Description
RES 470 OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
470Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Surface Mount
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C