RMCF1210FT46K4
Mfr.Part #
RMCF1210FT46K4
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
333mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Published :
Height :
711.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
RMCF
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
46.4kOhm
Datasheets
RMCF1210FT46K4
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT46K4
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 46.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C