RMCF1210FT464R
Mfr.Part #
RMCF1210FT464R
Description
RES 464 OHM 1% 1/2W 1210
Thick Film
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
330mW
yes
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
464Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RMCF
Published :
Datasheets
RMCF1210FT464R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT464R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 464Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C