RMCF1210FT464K
Mfr.Part #
RMCF1210FT464K
Description
RES 464K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
464kOhm
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Series :
RMCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RMCF1210FT464K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT464K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 464kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C