RMCF1210FT453R
Mfr.Part #
RMCF1210FT453R
Description
RES 453 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
453Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W