RMCF1210FT453K
Mfr.Part #
RMCF1210FT453K
Description
RES 453K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
453kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW