RMCF1210FT432R
Mfr.Part #
RMCF1210FT432R
Description
RES 432 OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
432Ohm
Power Rating :
330mW
Automotive AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
No
Case Code (Imperial) :
Height :
711.2μm
EAR99
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RMCF1210FT432R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT432R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 432Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C