RMCF1210FT430R
Mfr.Part #
RMCF1210FT430R
Description
RES 430 OHM 1% 1/2W 1210
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
430Ohm
Automotive AEC-Q200
Height :
711.2μm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF1210FT430R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT430R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 430Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C